read

Teksa po lexoja nje artikull vura re nje artikull qe tregonte mbi nje analize te hostuesve me te medhenj ne bote. Te dhenat jane mbledhur nga MaxMind Domain Database (shkarkohej per 100$, nese dikush ka nje kopje, me njoftoni se mund te bejme ca statistika interesante dhe per domaine shqiptare :p).

Te dhenat tregojne qe hostuesi me i madh eshte GoDaddy.com i cili ndiqet nga ThePlanet dhe 1&1.

Hostuesit me te medhenj ne bote (Klikoni per nje imazh me te qarte)

Burimi: http://ilia.ws/archives/236-ISP-Popularity-by-Domain-Count.html

Mandi

Researcher, Software Engineer, Entrepreneur, Activist and Dreamer! Co-Founder ShqiperiaCom, initiator Open Data Albania, founder Host.al, iDoctor etc.


Published on

Show Comments
 1. armandBrahaj says:

  Shkrim tek blogu personal: Hostuesit me te medhenj ne bote http://bit.ly/eZ4kcs #shqip

 2. iMaraku says:

  Hostuesit me te medhenj ne bote: http://tinyurl.com/33nb79f /via @armandBrahaj Po ne Shqiperi kush eshte hostuesi me i madh? Shifra?

 3. eklipsi says:

  ThePlanet ka ndryshuar ne SoftLayer? @armandBrahaj Shkrim tek blogu personal: Hostuesit me te medhenj ne bote http://bit.ly/eZ4kcs #shqip

 4. […] This post was mentioned on Twitter by eklipsi, Indrit Maraku. Indrit Maraku said: Hostuesit me te medhenj ne bote: http://tinyurl.com/33nb79f /via @armandBrahaj Po ne Shqiperi kush eshte hostuesi me i madh? Shifra? […]

 5. B3h4r says:

  Besoj 😀 se hostgator do ishte me :d e madhi

 6. Filma says:

  pavaresisht se ka cmime pak te shtrenjta GoDaddy mbetet me i mire dhe me i sigurti!


Leave a Reply

NORM.AL

Normal to boring. A mix of English and Albanian articles

Back to Home